Dzień Dziecka na Pływalni Limanowskiej
Powiększ

1 czerwca parking pod Pływalnią Limanowską zamienił się w wielki plac zabaw. Tańce, zabawy, konkursy z nagrodami, czy pokazy służb to tylko namiastka tego co czekało na najmłodszych tego dnia przy pływalni limanowskiej.


Impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana została pod honorowym patronatem Starosty Limanowskiego Jana Puchały i Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy.

Punktualnie o godzinie 14-stej, pokazem cheerleaderek z Klubu Kyokushinkai ARS Limanowa, rozpoczął się Dzień Dziecka na Pływalni Limanowskiej. Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej, Przedszkola „Kubuś Puchatek” oraz Przedszkola „U Cioci Agatki” z Tymbarku.

 

Następnie odbyło się oficjalne otwarcie imprezy, w trakcie którego życzenia z okazji Dnia Dziecka złożył w imieniu organizatorów Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, a także Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda. W oficjalnym otwarciu imprezy uczestniczyli również Kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej Justyna Tokarczyk, Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Limanowa Jolanta Szyler oraz Dyrektor Limanowskiej Pływalni Dawid Jasica. Przedstawiciele samorządów składając dzieciom życzenia z okazji ich święta, życzyli udanej zabawy.

- Dzień Dziecka, to jedno z najpiękniejszych dni w roku - dzień radości dzieci. Cieszę się, że możemy naszym tym najmłodszym jak i starszym dzieciom sprawić dzisiaj radość – mówił Mieczysław Uryga. – Dzieci to nasz skarb, to nasza przyszłość, dlatego też dbajmy o nie. Drogie dzieci, życzę Wam, by każdy dzień w roku był tak kolorowy i radosny jak ten dzisiejszy!


W trakcie imprezy animatorzy przeprowadzili szereg zabaw i konkursów, w ramach których każde z dzieci otrzymało prezent. Był też aktywny taniec z publicznością w postaci zumby i disco. Niezwykłą atrakcją były pokazy gigantycznych baniek mydlanych. Przeprowadzono również szereg konkursów sportowych wraz z zabawą z chustą animacyjną.

Odbyło się także spotkanie z bohaterami teatru lalek i warsztaty teatralne pn. „Zapomniane zabawy". Dzieci mogły obejrzeć spektakl pt. "Maciuś Strażak.

 

W tym roku podobnie jak w latach poprzednich, dzieciaki mogły zobaczyć z bliska samochody, motocykle i ruada,  prezentowane przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. 

Nie zawiodła także straż pożarna. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej przygotowała pokaz podczas którego dzieci mogły czynnie uczestniczyć w gaszeniu pożaru oraz użyciu tzw. kurtyny wodnej. Ponadto strażacy z grupy wysokościowej, zsunęli się na linie z wysokości 25 metrów ze specjalnego pojazdu – drabiny. 

Dodatkową atrakcją były pokazy ratownictwa drogowego przygotowane przez Auto-Moto-Klub  Limanowa, przejazdy na quadach i samochodach terenowych, a także ścianka wspinaczkowa grupy GOPR.


(…)Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc wszystkim którzy osobiście się zaangażowali w organizację Dnia Dziecka na Pływalni Limanowskiej. Dzięki Państwa zaangażowaniu, wydarzenie to stało się prawdziwą atrakcją dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Jestem przekonany, że uśmiech dzieci widoczny na zdjęciach, jest najlepszym dowodem ich wdzięczności.(…) - Jan Puchała Starosta Limanowski.

W trakcie imprezy zaśpiewał Krystian Kubowicz z Kasiny Wielkiej, uczestnik programu „Must be the Music".

Tegoroczni organizatorzy: Powiat Limanowski, Miasto Limanowa, Pływalnia Limanowska.

Współorganizatorzy: Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Szpital Powiatowy w Limanowej, Auto Moto Klub Limanowa, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, JONIEC Team, Grupa Podhalańska GOPR, Caffe Aqua, Szkoła Pływania ALIGATOR, Firma GRACJA, TYMBARK S.A., Lody KORAL, Natur House.


Dziękujemy wszystkim za wsparcie imprezy!

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.

www.powiat.limanowa.pldzien-dziecka-na-plywalni-limanowskiej

www.miasto.limanowa.pl/dzien-dziecka-na-limanowskiej-plywalni-z-wieloma-atrakcjami

 

 

W czym możemy pomóc?Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych podanych w związku z korzystaniem z usług Pływalni Limanowskiej jest Starostwo Powiatowe, ul. J. Marka 9, 34-600 Limanowa.

09/10/2019 Nie jesteś fanem tradycyjnego pływania, ale kochasz środowisko wodne? Marzysz o wysmuklonej sylwetce, czy może szukasz energetycznych i pełnych pasji zajęć, które zagwarantują Ci nie tylko efektywny wysiłek, ale także dostarczą mnóstwo rozrywki? Sprawdź i zapisz się na zajęcia Aquafitnessu. zobacz więcej
07/10/2019 Zapraszamy do zapisów na drugi limanowski turniej squashowy z cyklu turniejów Grand Prix Limanowej w sezonie 2019/2020. zobacz więcej
18 337 01 18 wew. 23
Copyright ©  plywalnia.limanowska.pl
Realizacja: Intellect
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych podanych w związku z korzystaniem z usług Pływalni Limanowskiej jest Starostwo Powiatowe, ul. J. Marka 9, 34-600 Limanowa.
 2. W Starostwie Powiatowym w Limanowej powołany został inspektor ochrony danych, z którym można się skontaktować telefonicznie pod nr tel.183337835 lub e-mail: iod@powiat.limanowski.pl
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji oferowanych przez nas usług i zgodnie z wyrażoną zgodą.
 4. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane odbiorcom innym niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa.
 5. Dane osobowe nie będą przez nas udostępniane poza obszar EOG lub do organizacji międzynarodowych.
 6. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane zgodnie z ustawą o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz instrukcją kancelaryjną dla organów powiatu.
 7. Posiada Pani/ Pan prawo do:
  • żądania dostępu do danych osobowych dotyczących Pani/ Pana osoby, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  • cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem,
  • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.