21 maja Powiatowy Dzień Dziecka - Aktywna Mogielica!
Powiększ

W tym roku Powiatowy Dzień Dziecka - Aktywna Mogielica odbędzie się 21 maja od godziny 14.00 przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego LKS „Zalesianka" w Zalesiu.


Miejsce nie jest przypadkowe! Zostało ono wybrane ze względu na odbywające się w tych dniach Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Jak wiadomo trasy rekreacyjno - sportowe wokół góry Mogielica powstały dzięki projektowi, współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, zrealizowanemu przez Powiat Limanowski i gminy: Dobra, Słopnice i Kamienica.

Partnerem w organizacji wydarzenia jest Pływalnia Limanowska.

 

Czym Was w tym roku zaskoczą organizatorzy?

W tym roku przygotowaliśmy dla dzieci szereg bezpłatnych atrakcji, w tym: lody, soczki, wata cukrowa, zjeżdżalnie, malowanie twarzy czy liczne konkursy z nagrodami i zabawa z animatorami.

Punktualnie o godzinie 14-stej, samorządowcy złożą dzieciom życzenia z okazji ich święta. - Chcemy by w dniu 21 maja, trasy rekreacyjno - sportowe wokół góry Mogielica zamieniły się w wielki i bardzo kolorowy plac zabaw! Będą tańce, zabawy, konkursy z nagrodami, a także pokazy sprzętu wszystkich służb. Ale to tylko namiastka tego co w tym roku czekało będzie na najmłodszych mieszkańców Powiatu – zaprasza Jan Puchała, starosta limanowski.

O godzinie 14.30 rozpocznie się Kolorowy Bieg – „Aktywna Mogielica” z Firewall, który zakończy się  o godzinie 16-stej wręczeniem medali dla uczestników. - Będziemy z Wami od godziny 14:30. Sugerujemy, aby kolorem przewodnim była biel. Ma ona stanowić tło do burzy kolorów, jaką uczestnicy napotkają na trasie. Będą oni obsypywani kolorowymi proszkami - mówią organizatorzy kolorowego biegu. W biegu uczestniczyć mogą dzieci w następujących kategoriach wiekowych:
- przedszkolaki - ur. 2010 i młodsi - dystans 100 m
- klasy I-III dz./chł. ur. 2009-2007 - dystans 300 m
- klasy IV-VI dz./chł. ur. 2006-2004 - dystans 600 m
- klasy gim. dz./chł. ur. 2003-2001 - dystans 1000 m
Aby wziąć udział w biegu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres mailowy: moslimanowa@poczta.onet.pl, bądź zgłosić się podczas Dnia Dziecka przed poszczególnymi biegami.

W trakcie imprezy animatorzy przeprowadzą szereg zabaw i konkursów. Będzie aktywny taniec z publicznością w postaci Zumby i disco. Niezwykłą atrakcją będą pokazy gigantycznych baniek mydlanych oraz spektakl teatru lalek pn. „Królewna Śnieżka”. Przeprowadzone zostaną również liczne konkursy sportowe wraz z zabawą z chustą animacyjną.

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych, dzieciaki będą mogły zobaczyć z bliska samochody, motocykle i quady, które zaprezentują służby mundurowe z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Tradycyjnie nie zawiedzie Straż Pożarna. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej przygotowała bowiem pokaz kurtyny wodnej, podczas którego dzieci będą mogły czynnie uczestniczyć w gaszeniu pożaru. Sprzęt pożarniczy zaprezentują również jednostki OSP Zalesie i Słopnice.

Dodatkową atrakcją będzie prezentacja nowoczesnego ambulansu Szpitala Powiatowego w Limanowej, pokazy ratownictwa drogowego i symulator wypadku - przygotowane przez Auto-Moto-Klub Limanowa. Będą też przejazdy na quadach przygotowane przez Zbigniewa Marcisza oraz przejażdżka na samochodach terenowych firmy „Joniec Team”, a także ścianka wspinaczkowa oraz atrakcje i konkursy przygotowane przez grupę GOPR.

Na scenie, ze swoim programem artystycznym zaprezentują się dzieciaki z przedszkola „U cioci Agatki” z Tymbarku, „Chatka Małego Skrzatka” z Mordarki oraz Mini Limanowianie z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Limanowej. Po godzinie 16-stej, swoje umiejętności taneczne zaprezentują cheerliderki z ARS Limanowa oraz odbędzie się pokaz karate w wykonaniu zawodników ARS Klub Kyokushin Limanowa.

Setki kolorowych nagród, soki z Tymbarku, soki Wincenta a także lody firmy Koral i wata cukrowa - to wszystko bezpłatnie ! Aż trzy zjeżdżalnie, malowanie twarzy i liczne konkursy z nagrodami!

 

 

W czym możemy pomóc?Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych podanych w związku z korzystaniem z usług Pływalni Limanowskiej jest Starostwo Powiatowe, ul. J. Marka 9, 34-600 Limanowa.

19/04/2019 Godziny otwarcia Pływalni Limanowskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. zobacz więcej
19/04/2019 Życzenia Wielkanocne od pracowników Pływalni Limanowskiej. zobacz więcej
18 337 01 18 wew. 23
Copyright ©  plywalnia.limanowska.pl
Realizacja: Intellect
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych podanych w związku z korzystaniem z usług Pływalni Limanowskiej jest Starostwo Powiatowe, ul. J. Marka 9, 34-600 Limanowa.
 2. W Starostwie Powiatowym w Limanowej powołany został inspektor ochrony danych, z którym można się skontaktować telefonicznie pod nr tel.183337835 lub e-mail: iod@powiat.limanowski.pl
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji oferowanych przez nas usług i zgodnie z wyrażoną zgodą.
 4. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane odbiorcom innym niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa.
 5. Dane osobowe nie będą przez nas udostępniane poza obszar EOG lub do organizacji międzynarodowych.
 6. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane zgodnie z ustawą o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz instrukcją kancelaryjną dla organów powiatu.
 7. Posiada Pani/ Pan prawo do:
  • żądania dostępu do danych osobowych dotyczących Pani/ Pana osoby, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  • cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem,
  • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.