Od marca modernizacja Krytej Pływalni w Limanowej

Categories News

Od marca modernizacja Krytej Pływalni w Limanowej

Od dnia 1 marca rozpoczną się prace modernizacyjne na Pływalni Limanowskiej. W związku z tym na cały miesiąc obiekt zostanie zamknięty. Zakres prac został tak rozplanowany, aby móc jak najwcześniej  ponownie otworzyć część atrakcji.

W pierwszej kolejności prace wykonane zostaną na hali basenowej w strefie jacuzzi i brodzika dla dzieci. Równocześnie odbywać się będą roboty budowlane na parkingu i działce przy pływalni. Rozpocznie się fundamentowanie i przygotowanie terenu dla posadowienia carportów i trackerów pod panele fotowoltaiczne. Wykonanie najcięższych prac, przy sprzyjających warunkach pogodowych ma się odbyć do końca miesiąca marca. Dalsza realizacja inwestycji prowadzona będzie przy częściowym działaniu obiektu. Planowo po Świętach Wielkanocnych dostępne dla klientów mają być: niecka sportowa i rekreacyjna, kręgle, bilard
i squash.

Zarządzając Pływalnią Limanowską zdajemy sobie sprawę z konieczności jej funkcjonowania oraz jak najlepszej dostępności, dlatego od marca ruszamy już z pracami. – mówi Mieczysław Uryga Starosta Limanowski –  Cieszę się, że pozyskaliśmy środki zewnętrzne na modernizację, dziękuje też radnym powiatowym za podjęcie uchwały o zwiększeniu wkładu finansowego na realizację tej inwestycji. W dobie zwiększających się cen za prąd i gaz, optymalizacja energetyczna obiektu jest koniecznością. Modernizując obiekt powiększymy strefę zabaw na hali basenowej dla dzieci, a korzystającym z saun oddamy do użytku całkiem nową strefę. Chciałbym dodać, że inwestycja ta, nie jest jedyną jaką zrealizujemy w najbliższym czasie na Pływalni Limanowskiej. Pozyskaliśmy kolejne środki finansowe tym razem na wybudowanie nowej strefy zewnętrznej z basenem rekreacyjnym, jacuzzi i sauną fińską. Obecnie trwają prace dokumentacyjne umożliwiające przeprowadzenie postępowania przetargowego.

Przypomnijmy:

Modernizacja obiektu Pływalni Limanowskiej to inwestycja warta prawie 7 mln zł, na którą władze Powiatu Limanowskiego pozyskały 5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Transcom Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach oraz Czamara Eco Technology Sp. z o.o. w Limanowej.

Inwestycja ta, to w dużej mierze optymalizacja energetyczna obiektu. Zainstalowane zostaną m.in. pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, zbiornik buforowy 100m3 i mikrokogeneratory. Wykonany zostanie remont strefy dziecięcej. Zwiększy się powierzchnia brodzika z zainstalowanymi wodnymi atrakcjami. Pojawią się nowe wanny jacuzzi. Na hali basenowej wymienione zostanie oświetlenie na energooszczędne. Zainstalowane będą dodatkowe suszarki. Rozbudowana będzie także stacja uzdatniania wody wraz z nowym złożem w każdym filtrze oraz zbiornikiem wód popłucznych. Gruntownie zmodernizowana zostanie strefa saun.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *